Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

„Dzień Seniora z Matką Bożą Różanostocką”

Godzina 10.00

- Uroczyste odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Różanostockiej i powitanie zgromadzonych Seniorów przez Kustosza Sanktuarium Ks. Sławomira Goworka SDB

- Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego z Białegostoku.

Występy chórów i zespołów śpiewaczych Seniora.

Osobista refleksja. Herbata.

Godzina 13.45
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Część Różańca Świętego.
Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa o pogodną starość

Panie, Ty wiesz lepiej ode mnie, że się starzeję i że pewnego dnia będę stary. Mając to na uwadze, proszę: Spraw, abym nie stał się gadatliwy i żebym nie nabrał przekonania, że mam rację we wszystkich sprawach I że ostatnie słowo zawsze należy do mnie. Uwolnij mnie od chęci naprawiania wszystkiego u wszystkich. Naucz mnie Panie, oszczędności w słowach, abym nie męczył moich słuchaczy oczekiwaniem na konkluzję. Udziel mi siły do wysłuchiwania użaleń i biadolenia innych, A gdy moje serce pełne będzie trosk, kłopotów i niesprawiedliwego traktowania - daj mi siłę do milczenia, a nawet do uśmiechu. Daj mi Panie, wewnętrzne przekonanie, że i ja od czasu do czasu mogę się mylić. Naucz mnie Panie, postawy dobroci i cierpliwości. Nie mam pretensji do tego, by być świętym bez skazy, ale też nie chciałbym być zgryźliwym i wiecznie narzekającym starcem. Daj mi siły, abym bardziej służyć innym, niż ich pouczać, upominać i naprawiać. Daj mi wrażliwość na dobro, które zdarza się również u ludzi młodych. Naucz mnie kochać to co pochodzi od innych. Moje słowa niech zachęcają młodych do działania. Niech mają we mnie powiernika, a nie moralizatora. Chciałbym Panie, mieć na końcu swoich dni jeszcze kilku przyjaciół. Może wtedy ktoś zapłacze na moim pogrzebie i życzliwie będzie mnie wspominał. Amen.

MODLITWA O POGODĘ DUCHA

Boże, użycz mi pogody ducha,
abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.
Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
Pozwól mi co dzień
Żyć tylko jednym dniem i czerpać radość z chwili, która trwa;
i w trudnych doświadczeniach losu ujrzeć
drogę wiodącą do spokoju;
i przyjąć – jak Ty to uczyniłeś
- ten świat takim, jakim on naprawdę jest,
a nie takim jak ja chciałbym go widzieć;
i ufać, że jeśli posłusznie poddam się Twojej woli,
to wszystko będzie jak należy.
Tak bym w tym życiu osiągnął szczęście,
a w życiu przyszłym, u twego boku, na wieki posiadł
szczęśliwość nieskończoną.

Salezjanie - Różanystok