Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Księga gości

Strona w przebudowie, dodawanie wpisów czasowo wyłączone. Przepraszamy za utrudnienia.

Dwanaście pustych krzeseł...

Te słowa usłyszeliśmy podczas homilii w Wielki Czwartek i jakoś tak mocno dotknęły one mojego serca.... W jednym z Kościołów w Polsce w prezbiterium znajduje się potężny obraz Wieczerzy Pańskiej, który przedstawia Pana Jezusa w gronie 11 Apostołów i w dość centralnym miejscu jeden pusty przechylony stołek. Kogoś zabrakło... Ten obraz często pojawiał się w moim życiu gdy, powracała refleksja na temat mojego przeżywania Eucharystii. Dziś pojawia się obraz 12 pustych krzeseł w sposób bardzo symboliczny. Dziś chyba każdy z nas chciałby na nim usiąść i być dotkniętym, obmytym przez Chrystusa. My Polacy wszystko mocno przeżywamy. Nawet po czasie dużo wspominamy, opowiadamy, pouczamy jak było i jak ma być. Ma się jednak wrażenie, że te wydarzenia nie przemieniają naszego życia, nie przenikają głębi naszego serca. Nawet dużo modlimy się, niektórzy poszczą i składają obietnice... to wszystko jest piękne ale...czy jesteśmy inni - "bardziej Chrystusowi?" - jak to pytał ks. Adam podczas jednego z kazań. Dziś mówi się, że: "odradza się Kościół domowy" może tak jest, ale nie wystarczy włączyć internet. Trzeba na nowo pokochać tych z którymi mieszkamy, nauczyć się obmywać nogi - bo to jest Eucharystia przeżywana w codzienności. Eucharystia jest miłością, więc miłość jest sakramentem. Życie we wspólnocie małżeńskiej, w rodzinie - jest sakramentem. Snując refleksję myślę, że na pokonanie naszych tęsknot i niepewności jest Miłość, która staje się Ciałem w naszych rodzinach, kiedy obmywamy nogi. Staje się wtedy, gdy mniej oczekujemy a bardziej dajemy... Dziękujemy za dzisiejszą komunię duchową, dzięki której bardziej świadomie możemy jednoczyć się z Jezusem Eucharystycznym. Dziękujemy za transmisje.
Akipro (Różanystok)

Podziękowania i propozycja

Dziękujemy całej Wspólnocie za odpowiedzialne decyzje, za posługę każdego dnia. Obecność Wasza jest nam potrzebna jak powietrze. Jesteście na każde zawołanie - dzięki Wam możemy przyjmować Jezusa poza Mszą św :) Ciągle powtarzam, że jest to wielka łaska mieszkać na terenie takiej parafii. Pozdrawiamy serdecznie.
Parafianka

Podziękowanie

Bóg zapłać za posługę wszystkim Księżom, Siostrom wczoraj, dziś w trudnym czasie, zawsze.. Za wskazywanie drogi do życia z Panem Jezusem, za to że dzięki Wam wierzę i doznaję Jego obecności w szarym codziennym dniu. Niech ludzie otaczają Was modlitwą, szacunkiem i miłością, taką jak nas uczycie cichą, pokorną, bezinteresowną.
Halina (Dąbrowa )

Podziękowanie

Dziękuję za homilię na Pasterce 2019.
Bożena

Boże Narodzenie 2018

Jak już zdążyliśmy ostatnio przyzwyczaić się, święta w naszej parafii przygotowane perfekcyjnie. Pasterka, homilie, oprawa, wystrój i nastrój- wszystko przyciąga ludzi. W te święta chcę szczególnie podziękować w imieniu tych, którzy jeszcze nie mogą zamieścić wpisu samodzielnie, w imieniu dzieci, o które szczególnie serdecznie dba ksiądz Paweł. Mówi on do najbardziej wymagających odbiorców i zawsze wspaniale wzbudza ich zainteresowanie, przekazuje wartości budujące wiarę i charakter najmłodszych. W dniu dzisiejszym wszyscy dorośli chcieli też być poprowadzeni do Betlejem razem z dziećmi.
parafianka

Dzień Niepodległości

Serdecznie dziękuję za organizację pięknych obchodów dzisiejszego wyjątkowego dnia - setnej rocznicy odzyskania niepodległości . Dzięki naszemu kościołowi parafianie czują, że mogli godnie wyrazić swój patriotyzm, włączyć się w śpiewanie hymnu i zamyślić nad naszą historią. Do siostry Teresy i grupy jej aktorów kieruję szczególne słowa wdzięczności. Nikt ze zgromadzonych nie został obojętny na słowa wypowiadane przez dzieci: ,, Ty jesteś Polska Niepodległa". Wszyscy zostali zjednoczeni dzięki temu samemu wzruszeniu i wdzięczności naszym przodkom za każdą ich ofiarę. Niech to wspólne przeżycie będzie trwałym fundamentem naszej jedności tu w różanostockiej parafii.
parafianka

Podziękowanie

Dziękuję Bogu za Księży pełniących posługę w tym szczególnym miejscu, jeżeli w świecie tak dziś zabieganym, wygodnym, gdzie często liczą się pozory dzięki Wam mogę znaleźć spokój, radość. To jest odczuwalna dobroć, miłość, radość życia, ukazywanie że najważniejsze jest zbawienie. Dziękuję raz jeszcze, Wasza praca owocuje dziś, jutro, w przyszłości, Bóg jest w każdym człowieku obok nas i to słyszę z Waszych ust. Dobrze wykonana ,,praca,, takie słowa dyktuje mi serce. Niech Bóg błogosławi.
Halina (Dąbrowa Białostocka)

Najpiękniejsze sanktuarium na Podlasiu

Różanystok ze swoim sanktuarium to miejsce niesamowite. Wciąż można tam w spokoju i ciszy modlić się i zanosić swoje prośby do Matki Bożej. To miejsce z odczuwalną dobrą energią, która skłania człowieka do pochylenia się nad samym sobą i do przeanalizowania swojego życia.
Ania (Białystok)

Wieczór uwielbienia

Dziękuję za piękny śpiew, w czasie poniedziałkowego nabożeństwa, coś cudownego był w nim obecny prawdziwy BÓG i to się czuło. Dziękuję raz jeszcze, wyrazy szacunku i podziwu.
Halina (Dąbrowa Bł)

Kolędnicy z różanostockiej scholi 09.01.2016 r.

Najcieplej dziękujemy scholi z Różanegostoku pod kierownictwem Księdza Mariusza i Siostry Anny za piękny program kolędniczy, z którym przyszli do naszych różanostockich domów i przedłużyli świąteczną radość swoim śpiewem i zapałem. Wspaniałe zaangażowanie naszych młodych parafian jest najlepszą gwarancją na przyszłość. Cz. i W. Hukałowiczowie
Cz. Hukałowicz (Różanystok)

Strony