Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Koncert z okazji XXV - lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

Chór "Cantata" powstał w kwietniu 1994 r. z inicjatywy Aleksandry Polak prezes TMMiŚ w Niepołomicach pod patronatem i wydatnej pomocy Burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika.
Chór ma charakter familijny, liczy 40 osób.
Patronem chóru jest Stanisław Moniuszko (1819-1872).
W repertuarze chóru przeważa muzyka polska w przekroju historycznym. Chór wykonuje muzykę renesansu, baroku oraz kompozytorów współczsnych, pieśni i utwory sakralne, polskie pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki.

Chór występował w wielu miastach polskich a także za granicą (Francja, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina). Podczas koncertów jest zawsze gorąco przyjmowany i zbiera nadzwyczaj pochlebne recenzje. Uczestnicząc w licznych festiwalach i konkursach zajmuje zawsze czołowe miejsca.
Z chórem "Cantata" współpracują: Akademicki Chór "Organum" i Zespół Instrumentalny "Ricercar" z Krakowa pod dyrekcją Bogusława Grzybka.

Bogusław Grzybek - współczesny muzyk polski. Urodził się w Nowym Targu.
Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w 1968 w klasie organów i teorii specjalnej, nadto kurs dyrygentury chóralnej u prof. Stefana Stuligrosza. W 1987 uczestniczył w seminarium interpretacji muzyki bachowskiej prowadzonym przez prof. Helmutha Rillinga.
W 1969 założył i do dziś kieruje Akademickim Chórem "Organum" nagradzanym w wielu konkursach, z powodzeniem koncertującym w niemal wszystkich krajach europejskich oraz w USA. Od lat równolegle prowadzi działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego jako kierownik artystyczny chóru "Pro Musica". Ponadto prowadzi Zespół Instrumentalny "Ricercar" oraz chór "Cantata" w Niepołomicach. Pełni obowiązki organisty w Bazylice Mariackiej. Za swą aktywną działalność artystyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń.

Ks. Salezjanie z Różanegostoku