Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Audycja radiowa na żywo z Różanegostoku dla „RADIA NIEPOKALANÓW”

Program z "Z WIZYTĄ U ŚWIĘTYCH" jest programem interaktywny, można zatem brać w nim udział poprzez telefonowanie do studia Radia Niepokalanów pod numer 0-46 (kierunkowy) 86-134-88 i podzielenie się z innymi słuchaczami przeżyciami związanymi z nawiedzeniem Sanktuarium w Różanymstoku Można również zadawać pytania gościowi programu.
Radia Niepokalanów można słuchać przez internet w formacie wmp. Do korzystania potrzebna jest wersja Windows Media Playera firmy Microsoft lub Winamp.
Strona internetowa : http://www.radioniepokalanow.pl
Radio Niepokalanów :: słuchaj na żywo w internecie
http://nadaje.com/Radio_Niepokalanow.html
Radio Niepokalanów - Błęktine Granie na 102,7 FM i 98,6 FM

W programie z "Z WIZYTĄ U ŚWIĘTYCH" będziesz mógł drogi Słuchaczu usłyszeć z "pierwszej ręki" informacje o dziejach sanktuariów związanych z życiem Jezusa Chrystusa, Matki Bożej i Świętych. Jego uczestnikami będą gospodarze sanktuariów. Odwiedzimy znane i mniej znane miejsca kultu religijnego w Polsce i na Świecie.

- Dlaczego codziennie udajesz się do kościoła?
* Aby się modlić.
- Ale czy Bóg nie jest wszędzie?
* Oczywiście że Bóg jest wszędzie!
- I Bóg jest ten sam w każdym miejscu?
* Tak, Bóg w każdym miejscu jest ten sam.
- Dlaczego zatem udajesz się na modlitwę do kościoła?
* Ponieważ w kościele ja nie jestem ten sam.

Dlatego też udajemy się do tych miejsc, by być w nich innymi, i by tą inność zabrać ze sobą do miejsca zamieszkania. Pielgrzymka zakłada jakąś niewiadomą, przez co stanowi fascynującą przygodę duchową i intelektualną. Jest to podróż w nieznane, ale nie jest to podróż bez celu. Celem jest intymne spotkanie z Bogiem. Oblicza się, że w różnorodnych pielgrzymkach na świecie uczestniczy rocznie około 250 milionów ludzi, z tego 160 milionów to chrześcijanie, 30 milionów hindusi, a 10 milionów muzułmanie. We wszystkich sanktuariach świata znajdują się tak zwane Księgi Łask, do których wierni wpisują swoje podziękowania dla Matki Bożej lub któregoś ze świętych - za ich wstawiennictwo u Boga. Dziękują za cuda, których doświadczyli. Wobec tych świadectw nawet najwięksi niedowiarkowie nie przechodzą obojętnie.
Nieustannie stawiamy pytania: czy cuda naprawdę istnieją? Jak Kościół dziś interpretuje cudowne zjawiska zachodzące w świecie? Co na ten temat mówi współczesna teologia?

Wszystkie cudowne wydarzenia w historii Kościoła należy interpretować w świetle Objawienia. Cuda bowiem zawarte w Objawieniu spełniają specjalną funkcję i dziś, mimo rozlicznych sporów teologicznych, są podstawą do podjęcia prób wyjaśnienia zdarzających się współcześnie nadzwyczajnych wydarzeń; uzdrowień czy objawień w różnych częściach świata. Z punktu widzenia czysto przyrodniczego na pytanie: czy istnieją cuda, nie można odpowiedzieć. Współczesna teologia zmierza w kierunku biblijnej interpretacji cudu, jakby przeciwstawiając się interpretacji tradycyjnej, znanej w apologetyce jako definicja cudu św. Tomasza. Tomizm określa cud jako dostrzegalne zjawisko, które przekracza możliwości natury i jako takie stanowi dzieło wszechmocy Bożej, pomijając naturalną przyczynowość.

Salezjanie - Różanystok