Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

J.E Ks. Biskup Józef Zawitkowski o Matce Bożej Różanostockiej.

Cytat ze wstępu J.E Ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego

„(…) Janku Czcigodny! [słowa do autora wydania Jana Korcza ]
Ty pewnie znasz wszystkie miejsca święte i cudowne obrazy Matki Bożej w Polsce. Gdybyś mnie spytał, która jest najładniejsza, to na ucho Ci powiem. Najładniejsza na świecie jest Różanostocka Wspomożycielka, a najbardziej kochana to moja – Księżna Łowicka.
Tylko nie mów tego nikomu, bo się Inne obrażą. Żartuję. Przecież Jedna jesteś. Tylko tak wiele miłości malował Twoją twarz.”

J.E.Ks.Bp Józef Zawitkowski

Dewiza: „Servus et filius ancillae”
„Sługa i syn sługi”
Data wyboru 9 czerwca 1990
Urodzony 23 listopada 1938 - Żdżary, Polska

Józef Zawitkowski (ur. 23 listopada 1938 w Żdżarach, gm. Nowe Miasto nad Pilicą) – w latach 1990- 1992 sufragan łowicki w archidiecezji warszawskiej, następnie biskup pomocniczy w diecezji łowickiej, wikariusz generalny kurii łowickiej, poeta, kompozytor.

Pochodzi z chłopskiej, bardzo religijnej rodziny. W wieku 12 lat stracił matkę. W 1956 roku wstąpił do warszawskiego seminarium duchownego, 20 maja 1962 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk prymasa Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Krośniewicach, Legionowie, w parafii Nawrócenia świętego Pawła w Warszawie, w parafii świętego Zygmunta na Bielanach w Warszawie i w Archikatedrze Warszawskiej, a jako rezydent w parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Był również pracownikiem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. W roku 1978 został proboszczem parafii Gołąbki, a w 1984 roku proboszczem w Kolegiacie Łowickiej. Ukończył studia muzyczne w Instytucie „Musica Sacra” w Aninie, a następnie muzykologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Wygłosił wiele kazań podczas niedzielnych mszy św. transmitowanych z kościoła pw. św. Krzyża w Warszawie w I Programie Polskiego Radia od 1980 roku (tzn. od początku transmisji mszy św. w radiu) do 2006. Jest kompozytorem małych form muzycznych dla chórów, zespołów wokalnych. Wśród pieśni Jego autorstwa najbardziej znana jest Panie dobry jak chleb. Drukuje również swoje utwory pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Wydał w ten sposób między innymi popularny modlitewnik pt. Panie mój, książki ...będę z Panem gadał, To jest ktoś.

Salezjanie Ks. Bosko Różanystok