Rocznica Koronacji Matki Bożej Różanostockiej!

W niedzielę 28 czerwca 2020 roku, w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku, przeżywaliśmy obchody związane z Trzydziestą Dziewiątą Rocznicą Koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej!

Mszy Świętej dziękczynnej o godzinie 17.00 przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda SAC. W koncelebrze był również przełożony Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej, Ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki SDB. Wraz z Księdzem Arcybiskupem i Księdzem Inspektorem modlili się kapłani Archidiecezji Białostockiej, Salezjanie Księdza Bosko, Siostry Salezjanki i zgromadzeni wewnątrz, a także zebrani wokół różanostockiej bazyliki wierni świeccy!

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa nie odbyła się w formie zorganizowanej Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Mimo tego Sanktuarium Różanostockie w tych dniach nawiedziło wielu pielgrzymów indywidualnie, w gronie rodzinnym a także w mniejszych grupach zorganizowanych.

Koronacja obrazu Matki Bożej Różanostockiej miała miejsce 28 czerwca 1981 roku. Aktu koronacji dokonał ówczesny Metropolita Krakowski Kardynał Franciszek Macharski.