Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Dzień Seniora z Matką Bożą Różanostocką

 W sobotę 10 października 2020 r. Sanktuarium MB Różanostockiej po raz siedemnasty gościło emerytów i rencistów na dorocznym Archidiecezjalnym Dniu Seniora. Wydarzenie ma wymiar religijny i artystyczny. W tym roku z powodu ogłoszonych restrykcji w związku z epidemią w kościele było około 50 osób wliczając w to chór Cantylena z Białegostoku.

Mszy św. o godz. 10.00 z formularza o MB Różanostockiej przewodniczył Arcybiskup Senior Archidiecezji Białostockiej abp prof. Edward Ozorowski, który wygłosił też homilię. Współkoncelebransami byli: ks. Tomasz Zubrycki z Białegostoku, duszpasterz emerytów i rencistów oraz proboszcz Parafii MB Różańcowej w Białymstoku, ks. kan. Stanisław Gniedziejko, Dziekan Dekanatu Sokółka i Wicekustosz Sanktuarium Najświętszego Sakramentu oraz ks. Adam Wtulich SDB, proboszcz i kustosz Sanktuarium MB Różanostockiej. Oprawę muzyczną liturgii tworzyli chór Cantylena oraz organista Ryszard Borys. Ks. Arcybiskup w swojej homilii opartej na dzisiejszej Ewangelii (Łk 11, 27-28)  przyznał, że krótki jej fragment jest bogaty w treść bo porusza kluczowy dla życia chrześcijanina aspekt jakim jest słuchanie słowa Bożego i przestrzeganie go. Stwierdził, że dojrzała wiara jest wyrazem mądrości i aktem rozumu. Sytuację współczesnego świata zdiagnozował jako następstwo głębokiego kryzysu rozumu skutkujące odwróceniem systemu wartości aż do jego negacji. Taka sytuacja stanowi zagrożenie dla jednostek i zbiorowości ludzkich. Powrót do Chrystusa to najwłaściwsze wyjście i ratunek.

Po Mszy chór Cantylena wystąpił z koncertem pieśni maryjnych i kościelnych. Był to jedyny występ. Działa on pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowej Rodzina Kolejowa w Białymstoku i śpiewa też w Parafii MB Różańcowej. W tym roku nie przyjechały inne chóry i zespoły seniorów. (tm)