Aktualności

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 21 lutego 2021 roku!

 1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00, także o godzinie 15.30 z kazaniem pasyjnym.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2021

 „Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20, 18)
Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości

 Drodzy bracia i siostry, zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca, Jezus ukazuje im głęboki sens swojej misji i wzywa ich do zjednoczenia się z nią dla zbawienia świata.

Podążając wielkopostną drogą, która prowadzi nas do uroczystości wielkanocnych, pamiętajmy o Tym, który „uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej” (Flp 2, 8). W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie. W Noc Paschalną odnowimy przyrzeczenia naszego Chrztu, aby odrodzić się jako nowi mężczyźni i nowe kobiety, dzięki działaniu Ducha Świętego. Jednak sama wielkopostna wędrówka, podobnie jak cała chrześcijańska droga, jest już w całości oświetlona światłem Zmartwychwstania, które ożywia uczucia, postawy i wybory tych, którzy chcą naśladować Chrystusa.

Post, modlitwa i jałmużna, przedstawione przez Jezusa w Jego kazaniu (por. Mt 6, 1-18), są warunkami i znakami naszego nawrócenia. Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa) pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 14 lutego 2021 roku!

 1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 7 lutego 2021 roku!

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

List na Dzień Życia Konsekrowanego 2.02.2021 r.

We wtorek 2 lutego 2021 roku obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z wolą Świętego Jana Pawła II jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. W załączniku publikujemy treść listu pasterskiego przeznaczonego na ten dzień.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 31 stycznia 2021 roku!

1.Przeżywając IV Niedzielę Zwykłą wspominamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Świętego Jana Bosko, dziękując Panu Bogu za dar Jego życia i świętości, a także dzieło Salezjańskie w Różanymstoku.

Uroczystość Świętego Jana Bosko

31 stycznia obchodzimy w Rodzinie Salezjańskiej Uroczystość Świętego Jana Bosko. Tego dnia wspominamy Jego piękne życie i błogosławioną śmierć. Jan Bosko urodził się 16 sierpnia 1815 roku, natomiast zmarł 31 stycznia 1888 roku w Turynie. Z racji Jego dorocznej Uroczystości zapraszamy do spojrzenia na życie Księdza Bosko w perspektywie maryjnej, to znaczy na historię Jego maryjnej pobożności. Poniżej zamieszczamy refleksję na temat: Maryja w życiu Księdza Bosko. Zachęcamy do osobistej lektury i naśladowania Księdza Bosko na Jego maryjnej drodze!

Główne uroczystości ku czci Świętego Jana Bosko odbędą się

w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej

w niedzielę 31 stycznia 2021 roku,

podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00!

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 24 stycznia 2021 roku!

 1.Przeżywamy dziś III Niedzielę Zwykłą. Witamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 17 stycznia 2021 roku!

 1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy, abyśmy jako chrześcijanie różnych wyznań stanowili jedno, tak jak prosił i modlił się o to Jezus Chrystus.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 3 stycznia 2021 roku!

1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki!

1 stycznia 2021 roku, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi!

Msze Święte w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa: 15.30

Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom naszego Sanktuarium i naszej Wspólnoty składamy najserdeczniejsze życzenia na Nowy 2021 Rok!

Salezjanie!

Kolęda 2021!

 Drodzy Parafianie!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo i opiekę Różanostockiej Wspomożycielki w Nowym 2021 Roku dla naszej Parafialnej Wspólnoty, podczas Mszy Świętych wioskowych, które będziemy sprawowali o godzinie 10.00 dla mieszkańców poszczególnych miejscowości!

W związku z pandemią koronawirusa, zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, w trosce o zdrowie i życie wiernych, w tym roku duszpasterskim została odwołana wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie, zatem raz jeszcze serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele!

Harmonogram Mszy Świętych wioskowych (w kościele, godz. 10.00):

Poniedziałek, 4 stycznia 2021: Sadowo wieś i kolonie, Bity Kamień i Nowinka

Wtorek, 5 stycznia 2021: Grodziszczany wieś i kolonie

Czwartek, 7 stycznia 2021: Harasimowicze wieś i kolonie, Jaczno

Piątek, 8 stycznia 2021: Grzebienie, Suchodolina i Sławno

Sobota, 9 stycznia 2021: Stock wieś i kolonie

Poniedziałek, 11 stycznia 2021: Reszkowce wieś i kolonie

Wtorek, 12 stycznia 2021: Łozowo wieś i kolonie

Środa, 13 stycznia 2021: Nierośno wieś i kolonie

Czwartek, 14 stycznia 2021: Krugło wieś i kolonie

Piątek, 15 stycznia 2021: Brzozowo wieś i kolonie

Sobota, 16 stycznia 2021: Różanystok

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 27 grudnia 2020 roku!

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

Świąteczny Różanystok

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej!

Ponieważ nie każdy będzie miał możliwość zobaczenia na żywo różanostockiej bazyliki w świątecznej odsłonie, dlatego publikujemy galerię świątecznych dekoracji.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej!

Życzenia na Uroczystość Narodzenia Pańskiego!

Drodzy Parafianie, Pielgrzymi i Przyjaciele naszej Wspólnoty

i Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej!

Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego

pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia,

aby każdy w Betlejem swego Serca, Rodziny i Domu znalazł Jezusa Chrystusa

Jedynego Zbawiciela Człowieka!

Z darem modlitwy przed Maryją Różanostocką;

Salezjanie!

Strony