Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Trwa nowenna przed 40 rocznicą koronacji Matki Bożej Różanostockiej

W piątek 18 czerwca 2021 roku w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku rozpoczęła się nowenna przed 40 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

Mszy Świętej o godzinie 19.00 przewodniczył Biskup Henryk Ciereszko Administrator Archidiecezji Białostockiej. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświetszym Sakramentem, był czas modlitwy nowenny do Matki Bożej Różanostockiej Wspomożycielki, modlitwy różańcowej i śpiewu litanii do Maryi Królowej Pokoju. Warto zaznaczyć, że Euchrystyczny Jezus jest eksponowany w monstrancji Królowa Pokoju, przeznaczonej do kaplicy adoracji w Medjugorie. Tak będzie do 24 czerwca. W tym dniu zostanie poświęcona nowa monstrancja przeznaczona do Sanktuarium Różanostockiego, jako pamiątka wydarzeń związanych z rocznicą koronacji i rozpoczęciem duchowego dzieła Gwiazd na płaszczu Maryi, w które zostało włączone nasze Sanktuarium.

Każdego dnia nowenny Mszy Świetej przewodniczą i homilię głoszą kapłani diecezjalni i zakonni pochodzący z Parafii Różanostockiej, natomiast oprawę liturgiczną tworzą przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskiech.

W dniach nowenny adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Różanostockiej! Zapraszamy na modlitwę.