Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

40 Rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej

zdjęcie ze strony www.archibial.pl

27 czerwca 2021 roku, w Różanymstoku odbyły się uroczystości związane z 40 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Tego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej zebrały się tysiące wiernych. Wielu z nich przybyło do Różanegostoku pieszo, uczestnicząc w Pieszej Pielgrzymce Różanostockiej, która wyruszała z Białegostoku i wielu innych miejscowości Archidiecezji Białostockiej.

Dziękczynnej Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, w obecności biskupa Henryka Ciereszko, Inspektora Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej ks. Tadeusza Jareckiego, a także kilkudziesięciu koncelebransów. Na tę uroczystość specjalne pozdrowienie do wiernych skierował papież Franciszek, a także przesłał apostolskie błogosławieństwo.

Na zakończenie Mszy Świętej Nuncjusz Apostolski pobłogosławił nową szatę na obraz Matki Bożej Różanostockiej, wykonaną ze szlachetnych metali i kamieni, jako wotum dziękczynne wiernych za okazywane wstawiennictwo i macierzyńską miłość Maryi Wspomożycielki.

Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie, włączyli się w dzieło przygotowania Szaty dla Maryi, jak i przebieg całej jubileuszowej uroczystości!