Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 października 2021 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się!. Po Mszy Świętej do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Stypendialny dla młodzieży Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za każdy dar z serca dziękujemy.

2. W środę 13 października obchodzimy miesięczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas procesji różańcowej po Mszy Świętej o godzinie 17.00. W związku z tym, w środę nie będzie nabożeństwa o godzinie 16.30.

3. W czwartek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pracownikach oświaty, prosząc dla nich o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

4. W sobotę 16 października zapraszamy na Różanostocki Wieczernik Modlitwy. Rozpoczęcie tradycyjnie o godzinie 10.30 a o godzinie 12.00 Msza Święta.

5. W niedzielę 17 października swoje imieniny obchodzi ks. Ignacy Chodźko. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii kościoła przyjmujemy już wypominki za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na ołtarzach na końcu kościoła.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Marianna Sepko z Sadowa, przeżyła 99 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8. Komunikaty Kurii

·        Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, odbędzie się w niedzielę, 17 października br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zwieńczeniem Synodu będzie celebracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.

·        Dzień Dziecka Utraconego

Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym. O godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, a po niej procesja różańcowa przy Sanktuarium, która zakończy się złożeniem zniczy przy pomniku św. Jana Pawła II - Patrona Rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub zniczy.

 ·        Weekend z Bogiem i dialogiem

Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym PETRA zaprasza małżeństwa na WEEKEND Z BOGIEM I  DIALOGIEM  w dniach 15- 16.10 .2021r. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godzinie  18.00 w sali nr 10 przy Katedrze białostockiej. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.wspolnotapetra.pl