Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 czerwca 2022 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przeżywamy dziś XII Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. Dziękujemy przedstawicielom wiosek i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i procesji podczas Uroczystości Bożego Ciała.

4. Za tydzień w niedzielę Uroczystości związane z Rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Będziemy również przyjmować Pieszą Pielgrzymkę Różanostocką. W związku z tym zapraszamy również chętnych do podjęcia trudu pielgrzymowania w salezjańskiej grupie. Zapisy przyjmuje ks. Łukasz i ks. Paweł. Całość Pielgrzymki jest rozłożona na dwa dni tj. ze Świętej Wody z noclegiem w Sokółce. W Sokółce będzie możliwość noclegu w warunkach obozowych (karimata, śpiwór) w szkole, ale również sprawdzonym wzorem lat ubiegłych, będzie możliwość po dniu pielgrzymowania powrócić do Różanegostoku autokarem, by następnego dnia w podobny sposób dojechać do Sokółki na trasę drugiego etapu. Zbiórka pielgrzymów w sobotę 25 czerwca w Różanymstoku przed plebanią o godz. 515 a następnie wyjazd do Świętej Wody o godz. 530.

W związku z Pieszą Pielgrzymką Różanostocką niedzielę 26 czerwca, serdecznie prosimy o przyjęcie Pielgrzymów na trasie, szczególnie podczas przystanku w Nierośnie. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy!

W przyszłą niedzielę ok. godz. 15.00 wejście grup Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej. Msza Święta na zakończenie Pielgrzymki o godzinie 17.30 na ołtarzu polowym pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego Arcybiskupa Józefa Guzdka.

5. W czwartek 23 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela przeniesioną z piątku. Msze Święte o godzinie 6.30 i 19.00.

Również w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godzinie 18.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna, po której będzie błogosławieństwo dzieci. Podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej poświęcenie kwiatów i ziół.

6.  W piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 19.00.

Również w piątek zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców  i pracowników Oświaty na Mszę Świętą na godzinę 7.30.

7. Od soboty 25 czerwca, przez okres wakacji poranne Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 7.00.

8. We wtorek 28 czerwca po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różanostockiej, które dzięki staraniom ks. Adama Wtulicha, poprzedniego proboszcza, zostało wpisane do kalendarza liturgicznego. Już teraz zapraszamy do uczczenia w tym dniu naszej Różanostockiej Wspomożycielki, a z posługą kaznodziei przybędzie do nas na ten dzień właśnie ks. Adam Wtulich.