Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 czerwca 2023 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. We wtorek 6 czerwca, w czasie wieczornej Mszy Świętej wraz z Siostrami Salezjankami zapraszamy do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożej Siostry Laury Meozzi.

3. W czwartek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze Święte będą sprawowane w godzinach: 7.30, 10.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja odbędzie się na placu przykościelnym. Ołtarze będą przygotowywane przez wioski wg podziału, który został ustalony rok temu. Dla przypomnienia rozkład ołtarzy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

4. W sobotę 10 czerwca zapraszamy na Różanostocki Wieczernik Modlitwy. Rozpoczęcie o godzinie 10.30 modlitwą różańcową.

5. W następną niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie Kandydatów do bierzmowania z naszej parafii i ich Rodziców. W tym roku zapraszamy dwa roczniki, tj. uczniów aktualnie kończących 7 i 8 klasę.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzicom Młodzieży, która przystąpiła 2 czerwca do sakramentu bierzmowania. Dziękujemy również za złożoną ofiarę na cele sanktuaryjne.

7. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszej bazylice pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

śp. Stanisław Maciulewski z Sadowa Kolonii, przeżył 58 lat.

śp. Jan Żłobikowski z Suchodoliny Kolonii, przeżył 61 lat.

Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.