Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11 CZERWCA 2023 R.

1. Przeżywamy dziś X Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. Dziękujemy przedstawicielom wiosek i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i procesji podczas Uroczystości Bożego Ciała.

3. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, ale i przy innych okazjach.

Od początku maja trwa drugi etap prac przy ołtarzu bocznym św. Franciszka. Na ten cel udało się nam pozyskać środki publiczne od Podlaskiego Urzędu Ochrony Zabytków – 49 800 zł. i z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego 70. 000 zł., co stanowi 55 % całej inwestycji. Pozostałe koszty to tzw. koszt własny, ponoszony przez parafię  – w tym przypadku 96 500 zł. Serdecznie dziękuję za każde wsparcie również konkretnie na ten cel.

4. Dziękujemy za składanie deklaracji cmentarnych oraz za dobrowolne ofiary na cmentarz.

5. Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy we wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o godz. 19.00.

6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godzinie 18.30 nabożeństwo czerwcowe i Procesja Eucharystyczna, po której będzie błogosławieństwo dzieci. Podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej poświęcenie kwiatów i ziół.

7. W środę 14 czerwca będziemy gościć Salezjańskich Neoprezbiterów, którzy odprawią Mszę Prymicyjną w naszej Bazylice o godz. 19.00.

8. Czerwiec to również czas jubileuszy kapłańskich. W przyszłą niedzielę będziemy świętować dwa jubileusze: o godz. 9.00 – 50 - lecie kapłaństwa ks. Eugeniusza Ładyki SDB, a o godz. 12.00 – 60 - lecie kapłaństwa ks. Ignacego Chodźko SDB. 

9. W piątek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 19.00.

10. 25 czerwca będziemy obchodzić rocznicę Koronacji Obrazu MBR. Z tej okazji przybędzie do naszego Sanktuarium 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Pielgrzymka wraca na starą trasę, czyli 23 czerwca ze Świętej Wody do Czarnej Białostockiej i 24 do Majewa, by trzeciego dnia pielgrzymowania dotrzeć do Różanegostoku. Proszę, by okazać gościnność pielgrzymom, gdy wkroczą na teren naszej parafii. Dziękuję sołtysom, szczególnie Reszkowiec i Nierośna za poczyniony już plany, jak ugościć przyjąć pielgrzymów. Ze strony parafii obiecujemy wsparcie  i pomoc.

Mając świadomość, że mniej jest obecnie osób z naszej parafii, by pielgrzymować przez trzy dni,  chętnych na pełny wymiar zachęcamy, by dołączyli się np. do grupy z Dąbrowy Białostockiej. Natomiast zapraszamy do udziału w pielgrzymce jednodniowej 25 czerwca z Reszkowiec, gdzie nasza grupa parafialna dołączyłaby się do głównej Pielgrzymki. W Reszkowcach przy szkole zawiążemy naszą grupę ok. godz. 10.00 by o godz. 10.45, wyruszyć przez Nierośno do Różanegostoku.