Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 czerwca 2023 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dziś XII Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. W piątek 23 czerwca zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców  i pracowników Oświaty na Mszę Świętą na godzinę 8.00.

3. W sobotę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 19.00.

4. Za tydzień w niedzielę Uroczystości związane z Rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Będziemy również przyjmować Pieszą Pielgrzymkę Różanostocką. Pielgrzymka wraca na starą trasę, czyli 23 czerwca ze Świętej Wody do Czarnej Białostockiej, 24 czerwca do Majewa, by trzeciego dnia pielgrzymowania dotrzeć do Różanegostoku. Proszę, by okazać gościnność pielgrzymom, gdy wkroczą na teren naszej parafii. Dziękuję sołtysom i mieszkańcom, szczególnie Reszkowiec i Nierośna za poczynione już starania, jak ugościć i przyjąć pielgrzymów.

Mając świadomość, że mniej jest obecnie osób z naszej parafii, by pielgrzymować przez trzy dni,  chętnych na pełny wymiar zachęcamy, by dołączyli się do grupy z Dąbrowy Białostockiej. Natomiast zapraszamy do udziału w pielgrzymce jednodniowej 25 czerwca z Reszkowiec, gdzie nasza grupa parafialna dołączyłaby się do głównej Pielgrzymki. W Reszkowcach przy szkole zawiążemy naszą grupę ok. godz. 10.00 by o godz. 10.45, wyruszyć przez Nierośno do Różanegostoku.

Ok. godz. 13.30 wejście grup Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej. O 15.30 - Koncert Uwielbienia w wykonaniu Jakuba Tomalaka na ołtarzu polowym. Msza Święta na zakończenie Pielgrzymki o godzinie 17.00 na ołtarzu polowym pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego Arcybiskupa Józefa Guzdka.

5. W środę 28 czerwca po raz drugi będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różanostockiej, które od zeszłego zostało wpisane do kalendarza liturgicznego. Już teraz zapraszamy do uczczenia w tym dniu naszej Różanostockiej Wspomożycielki. Jednocześnie będziemy gościć ks. Lucjana Dąbrowskiego, który w tym roku obchodzi 50-lecie kapłaństwa. Jubilat Mszę Jubileuszową odprawi o godz. 9.00.

6. Od poniedziałku 26 czerwca, przez okres wakacji poranne Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 7.00.

 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Reszkowiec.  W piątek do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne osoby z Reszkowiec wg listy.

8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Wacław Gładczuk z Jaczna, przeżył 92 lata. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.