Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 grudnia 2023 II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Serdecznie pozdrawiamy  wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. W dzisiejszą niedzielę 10 grudnia swoje imieniny obchodzi Ks. Daniel Kwietniewski – Dyrektor Dzieł Wychowawczych w Różanymstoku. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3. W najbliższy piątek 15 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Józef Łysik SDB – Wychowawca w Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 7.30, 9.00 i 17.00. W niedzielę wg. porządku niedzielnego.

4. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny a także świece Caritas.

5. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, ale i przy innych okazjach.

W  poniedziałek 4 grudnia 2023 roku w Różanostockiej Bazylice Komisja konserwatorska odebrała prace wieńczące drugi etap konserwacji Ołtarza bocznego pw. św. Franciszka. W ramach konserwacji wykonano następujące zadania: prace pozłotnicze, uzupełnienie i rekonstrukcja marmoryzacji oraz zabezpieczenie powierzchni werniksem satynowym. Ten etap prac, kończący prace konserwatorskie przy ołtarzu św. Franciszka, wyceniono na 216 284, 39 zł. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku za dofinansowanie zadania w wysokości 70 000 zł! Dziękujemy Podlaskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków za dofinansowanie zadania w wysokości 49 800 zł! Dziękujemy również parafianom i ofiarodawcom pomoc w realizacji zadania, a z ofiar na ten cel zostało wydane 96 484,39 zł.

6. Dyrekcja Salezjańskich Dzieł Wychowawczych w Różanymstoku poszukuje pracowników na stanowisko: wychowawca grupy. Dobrze widziane studia o kierunku: resocjalizacja lub socjoterapia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w sekretariacie wspomnianych dzieł, który mieści się w byłym technikum rolniczym w Różanymstoku.

7. Podczas zeszłotygodniowego kiermaszu organizowanego przez Wspólnotę Sióstr Salezjanek wraz z Dziećmi i Młodzieżą z Oratorium na potrzeby misji  Sióstr Salezjanek w Sudanie przyniósł dochód 7 495,15 zł.  Przy okazji kiermaszu w naszej parafii zawiązała się grupa młodzieżowego wolontariatu misyjnego VIDES.