Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 marca 2024 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów nawiedzających Różanostockie Sanktuarium.

2. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 17.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Metropolicie Białostockim abp. Józefie Guzdku, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Dzień wcześniej naszą modlitwą obejmijmy abp. seniora Edwarda Ozorowskiego, który w poniedziałek 18 marca obchodzi swoje imieniny. 

3. 19 marca zapraszamy na spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00.

4. W piątek 22 marca o godz. 16.30 na Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Od godz. 16.00 w zakrystii młodzież będzie mogła uzupełnić formalności odnośnie bierzmowania (m.in. podać dane świadka bierzmowania). Z powodu obowiązków Księdza Biskupa uległ zmianie pierwotny termin bierzmowania z 11 na 18 maja godz. 16.00. Natomiast tydzień wcześniej 11 maja odbędzie się próba ceremonii.

5. Również na 22 marca, najpierw na Drogę Krzyżową o 16.30, a później na Mszę Świętą o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. W tym dniu w czasie Mszy Św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

6. W sobotę 23 marca na godz. 10.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów. Gromadzimy się w zakrystii.

7. W sobotę na godz. 14.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Wiara i Światło. Początek spotkania w kaplicy adoracji o godz. 14.00.

8. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. W następną niedzielę młodzież z wolontariatu misyjnego VIDES prowadzonego przez Siostry Salezjanki, którego grupa zawiązała się w zeszłym roku przy naszym Oratorium, będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palemki. Dochód zostanie przeznaczony na działalność wolontariatu misyjnego VIDES w Różanymstoku.

9. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W zakrystii są do nabycia świąteczne świece Caritas, tzw. „paschaliki”.

11. W środę 13 marca w Łodzi w 91 roku życia, 72 roku ślubów zakonnych i 63 roku kapłaństwa zmarł ks. Tadeusz Kujawa, Kustosz i Proboszcz Różanostocki w latach 1976-1982, który zasłużył się organizacją i przygotowaniem Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej i zjednał sobie wielką sympatię wśród wiernych.  Msza pogrzebowa została odprawiona w Łodzi 15 marca i tam też ks. Tadeusz został pochowany w Grobowcu Salezjańskim. W pogrzebie uczestniczyła delegacja z naszej parafii. Powierzmy ks. Tadeusza Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.