Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Podlaskie Koncerty Organowe w Różanymstoku

W czasie Podlaskich Koncertów Organowych prezentowane są najznakomitsze instrumenty w regionie: organy bazyliki różanostockiej, bazyliki sejneńskiej, archikatedry białostockiej i katedry łomżyńskiej, kościoła w Tykocinie oraz świątyni Podwyższenia Krzyża św. w Hajnówce. Kierownikiem artystycznym koncertów jest Józef Kotowicz, organista i wykładowca w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku.

Marcin Łęcki
urodził się w 1977 roku we Włocławku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I st. kontynuował edukację muzyczną we Włocławskim Studium Organistowskim, które ukończył w 1996r. Równolegle uczył się w Szkole Muzycznej II st. w klasie organów mgra Adama Klareckiego. W 1999 roku został studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, którą ukończył w roku 2005. Jako student brał udział w kursach organowych prowadzonych przez wybitnych organistów: Christophera Krummachera i Wolfganga Zerera. Koncertował również w wielu miastach naszego kraju: Kłodzku, Wrocławiu, Chełmnie. Obecnie pełni obowiązki organisty parafialnego Bazyliki Katedralnej śś. Janów w Toruniu.

Jakub Garbacz (Łódź)
Urodzony w 1975 roku, swoją muzyczną edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kielcach, w klasie fortepianu. Jednocześnie rozpoczął naukę gry na organach u Jerzego Rosińskiego - organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Ukończył studia (dyplom z wyróżnieniem) w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Jakub Garbacz uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej, które prowadzili m.in.: H. Vogel, L. Lohmann, J. Guileau, L. Digris, B. Haas, P. van Dijk, J. Gembalski, K. Ostrowski, R. M. Stangier, B. Oberhammer, M. Czajka, J. Serafin, J. Regnere, F. Klinda. Uczestniczył również w konkursach muzyki organowej: Brno 1997 (udział w półfinale), Rumia 1997 (II nagroda), Wilno 1999. W latach 1995 - 1998 prowadził programy promujące muzykę organową w lokalnej stacji radiowej i telewizyjnej.
Aktualnie jest I organistą Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi, a także prowadzi klasę organów w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku koło Łodzi. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA. Jakub Garbacz koncertuje w kraju i za granicą, prowadzi działalność artystyczną solo, a także w duecie fletowo-organowym z żoną Joanną.

Joanna Woszczyk-Garbacz
jest asystentką klasy fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego w łódzkiej AM. Jest laureatką wielu konkursów w kraju i poza jego granicami. W repertuarze duetu jest wiele dzieł z różnych epok, szczególnie z okresu baroku.

Józef Kotowicz
Białostocki organista i pedagog wykładający w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w zakresie gry na organach i improwizacji organowej. Pełni również funkcję organisty w kościele Św. Wojciecha w Białymstoku. W 1993 roku ukończył klasę organów w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, a w 1995 studia podyplomowe w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina. Kolejnym szczeblem rozwoju artystycznego i naukowego było przeprowadzenie w 2001 roku przewodu kwalifikacyjnego I stopnia Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
Bierze udział w licznych krajowych i zagranicznych festiwalach organowych występując wielokrotnie w Danii, Szwecji, Niemczech, Finlandii, Słowacji i USA. Jest autorem cyklu audycji radiowych poświęconych organom północno-wschodniej Polski oraz nagrań CD. Od 1996 roku pełni funkcję kierownika artystycznego Katedralnych Koncertów Organowych w Białymstoku.

Salezjanie z Różanegostoku