Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: l10n_install. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /www/rozanystok_pl/includes/bootstrap.inc).

Program Peregrynacji Relikwii św. Dominika Savio Różanymstoku.

Szczegółowy Program Peregrynacji Relikwii św. Dominika Savio Różanymstoku.

Poniedziałek, 10 września

16.30 - przywitanie relikwii;
poświęcenie figury św. Jana Bosko z św. Dominikiem Savio / fronton bazyliki /
17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Prowincjała Sławomira Łubiana SDB (szczególnie dla ministrantów oraz ich rodziców);
18.30 - modlitwa prywatna;
19.00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Infułata Stanisława Strzeleckiego (Rodziny i małżeństwa, małżeństwa oczekujące potomstwa, mające problem z bezdzietnością ). Nałożenie szkaplerzna św. Dominika Savio
program słowno-muzyczny o św. Dominiku przygotowany przez Saruel z Białegostoku;
21.00 - Apel Jasnogórski
Czuwanie poprowadzone przez chłopców z Salezjańskiego Domu Młodzieżowego
22.00 - zakończenie czuwania przy relikwiach.

Wtorek, 11 września

7.30 - Msza św. dla ogółu wiernych;
9.00- Msza św. dla ogółu wiernych
11.30 - Msza św. dla dzieci i młodzieży z terenu parafii ; poświęcenie przyborów szkolnych
program artystyczny przybliżający postać św. Dominika Savio
przygotowany przez Siostry Salezjanki;
13.30 - różaniec w intencji Rodzin i przybyłych pielgrzymów.
14.00 - pożegnanie relikwii.

Życiorys Św. Dominika Savio
urodził się 2 kwietnia 1842r. w Riva di Chieri we Włoszech. Był synem kowala i krawcowej. Miał dziewięcioro rodzeństwa.
Już w wieku 5 lat chciał służyć do Mszy św. Sam przenosił Mszał Rzymski, co dla tak małego dziecka o wątłym zdrowiu było czymś trudnym. Przychodził na poranne msze. Już w wieku 9 lat proboszcz, po naradzeniu się z innymi kapłanami, dopuścił go do I Komunii Św. W tamtych czasach dopiero dzieci 12 letnie przyjmowały po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.
W wieku 12 lat poznał ks. Bosko. Aby dostać się do Oratorium musiał nauczyć się jeden strony w ciągu całego dnia. Kiedy kapłan rozmawiał z ojcem na temat warunków, Dominik zabrał się do nauki. Po kilku minutach podszedł do prezbitera i zdał ów "egzamin". Św. Jan Bosko był zachwycony i zdecydował, że Dominik musi z nim pojechać.
Dominik pragnął zostać księdzem. Miał bardzo dobre stopnie. Kiedyś nie poszedł do szkoły, a znajomi nie wiedzieli gdzie on się znajduje. Odnalazł go ks. Bosko w kościele przed tabernakulum. Kiedy szturchnął Dominika ten spytał się która godzina. Okazało się, że kilka godzin klęczał przed tabernakulum. Ks. Bosko zrozumiał, że Dominik rozmawiał z Panem Jezusem.
Niestety Dominik Savio nie miał dobrego zdrowia. Z powodu choroby musiał wyjechać do domu, gdyż zmiana klimatu miała mu pomóc. Umierając 9 marca 1857r. w Mondonio powiedział do ojca: Jakież piękne rzeczy widzę. Dominik nie zrealizował swego marzenia. Nie został salezjaninem.
Dominik Savio został beatyfikowany w Roku Jubileuszowym 1950 przez Czcigodnego Piusa XII. Tenże Papież kanonizował go 12 czerwca 1954r. Na uroczystości były tłumy wiernych.
Droga na ołtarze nie była łatwa. W Watykanie zastanawiano się, czy tak młoda osoba może zostać kanonizowana. Pius XII nie miał wątpliwości. Wiek miał być "atutem" Dominika. Wskazywał, że już w młodości można osiągnąć świętość, a to najlepszy przykład dla młodzieży.
Św. Dominik Savio jest patronem Liturgicznej Służby Ołtarza. Jego mottem życiowym było: Raczej umrzeć niż zgrzeszyć. /Mateusz Markiewicz/

Nowenna do św. Dominika Savio
1. Św. Dominiku Savio, który w umiłowaniu Eucharystii uwrażliwiałeś swego ducha na słodką, realną obecność Pana, pozwalając mu się pochwycić, wyproś także nam taką samą wiarę i miłość do Najświętszego Sakramentu, abyśmy potrafili adorować go z radością i godnie przyjmować w Najświętszej Komunii.
Chwała Ojcu…
2. Św. Dominiku Savio, który w czułym nabożeństwie do Niepokalanej Matki Boga, powierzyłeś jej swe niewinne serce, broniąc Jej kultu z oddanym synostwem, spraw, abyśmy także my byli Jej oddanymi synami, mając w Niej Wspomożycielkę pośród niebezpieczeństw życia i na godzinę naszej śmierci.
Chwała Ojcu…
3. Św. Dominiku Savio, który poprzez heroiczne postanowienie: Raczej umrzeć niż zgrzeszyć, ustrzegłeś niezachwianej, anielskiej czystości, wyproś także dla nas łaskę naśladowania cię w uciekaniu od złych rozrywek i okazji do grzechu, aby zachować tą piękną cnotę.
Chwała Ojcu…
4. Św. Dominiku Savio, który dla Bożej chwały i dla dobra dusz, pokonując ludzkie względy, zaangażowałeś się w apostolstwo, aby zwalczać bestemie i obrazę Boga, pomóż również nam przezwyciężać wzgląd ludzki.
Chwała Ojcu…
5. Św. Dominiku Savio, doceniając wartość umartwienia chrześcijańskiego, kształtowałeś w dobrym swoją wolę; pomóż nam panować nad naszymi zmysłami oraz wytrwać w czasie próby i w przeciwnościach życia, dla miłości Boga.
Chwała Ojcu…
6. Św. Dominiku Savio, który osiągnąłeś doskonałość formacji chrześcijańskiej poprzez łagodne posłuszeństwo twoim rodzicom i wychowawcom; spraw abyśmy także my potrafili odpowiedzieć na łaskę Boga i byli zawsze wierni magisterium Kościoła katolickiego.
Chwała Ojcu…
7. Św. Dominiku Savio, apostole pośród swoich rówieśników, pragnąłeś powrotu na łono Kościoła braci odłączonych i błądzących; wyproś nam ducha misyjnego i uczyń nas apostołami w naszych środowiskach i w świecie.
Chwała Ojcu…
8. Św. Dominiku Savio, w heroicznym wypełnianiu każdego obowiązku byłeś wzorem dyspozycyjności, nieustannie uświęcanej modlitwą; udziel nam łaski, byśmy w wypełnianiu naszych obowiązków uczyli się żyć w przykładnej pokorze.
Chwała Ojcu…
9. Św. Dominiku Savio, w stałości postanowienia: "Chce zostać świętym", w szkole ks. Bosko, w młodzieńczym wieku osiągnąłeś świętość, wyproś nam wierność w dobrych postanowieniach, byśmy dusze nasze uczynili żywymi świątyniami Ducha Świętego i osiągnęli wieczną radość w Niebie.
Chwała Ojcu…

Modlitwy do św. Dominika Savio
Boże, który w św. Dominiku dałeś młodym wzór doskonałego życia chrześcijańskiego, pozwól także nam, za jego wstawiennictwem, wzrastać w przyjaźni z Jezusem i Maryją oraz służyć Ci w czystości serca, w tych, których stawiasz na naszej drodze, z odważną nadzieją, która jest odbiciem szczęścia, które przygotowujesz dla każdego człowieka. Amen.

Anielski Dominiku Savio, który w szkole św. Jana Bosko nauczyłeś się chodzić drogami świętości, pomóż nam naśladować twoją miłość ku Jezusowi, nabożeństwo Do Matki Najświętszej, gorliwość o zbawienie dusz; oraz spraw abyśmy także postanowiwszy raczej umrzeć niż zgrzeszyć osiągnęli zbawienie wieczne. Amen.

Salezjanie - Różanystok